Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

REÇİNE

Reçine Nedir?

- İyon değiştirme işleminde sudaki erimiş tuzları uzaklaştırmak için özel olarak üretilmiş polimer boncuklarıdır. Arıtma, su yumuşatma ve su saflaştırma sistemlerinde kullanılır.

- Endüstriyel katyonik su yumuşatma reçinesi

- İçme suyu uygulamaları için Food Grade reçine

- Demineralizasyon sistemleri için anyonik ve katyonik reçine

- Mixed Bed reçine

İyon değiştirici reçine, suda istenmeyen anyon ve katyonların giderilmesi için kullanılır. Katyonlar hidrojen ve sodyum ile, anyonlar hidroksit iyonları ile yer değiştirir. Pozitif iyonları değiştiren iyon değiştirme reçineleri katyonik, negatif iyonları değiştiren iyon değiştirme reçineleri anyonik reçine olarak isimlendirilir.

Su saflaştırma sistemlerinde, Katyon (Bir eriyikte bulunan pozitif yüklü iyon) giderme ve Anyon (Bir eriyikte bulunan negatif yüklü iyon) giderme reçineleri kullanılır. Katyon giderme reçineleri, kalsiyum, magnezyum, sodyum gibi katyonlar karşılığında hidrojen (H-)açığa çıkarır. Anyon giderme reçineleri, klor, sülfat, biokarbonat gibi anyonları hidroksit (OH-) iyonlarına dönüştürür. H- ve OH- birleşerek H2O  oluşturur.

Reçinelerin kapasiteleri sınırlıdır ve tükendiklerinde değiştirilmeleri gerekir.

Anyonik, Katyonik ve Mixed Bed Reçine çeşitlerimizle ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için 0 412 236 08 23 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

                  

İletişim

Mevlana Halit Mah. 404 Sok.

İlknur Apt. Kat:1 No:3

Diyarbakır

Tel: 0(412) 236 0823

Gsm: 0(533) 035 21 63

e-mail : info@ak-ro.com

teknik : teknik@ak-ro.com

Bölgemiz

       

adobe flash player indir
windows live messenger
limewire indir